Książki wydane

Poznajcie Dudę - rezolutną dziewczynkę, która przeżywa ze swoją rodziną codzienne, a jednocześnie zupełnie wyjątkowe przygody. To książki dla wszystkich, którzy cenią sobie bliskość i zwyczajnie lubią swoją rodzinę :)

DudaLQ mała.jpg

Duda i wielka przygoda

Książka z płytą CD
Autor: Dorota Lipińska
Ilustracje: Joanna Grochocka
Czyta: Teresa Lipowska
Wydawnictwo: Grupa M-D-M 2014          

Duda i wielka przygoda to zbiór zabawnych i urokliwych momentów z życia całkiem typowej, a zarazem zupełnie nietuzinkowej rodziny. Duda nie mówi „otwórzmy okno”, tylko „otwórzmy ogród” – te opowiastki to nie tylko książka, a klucz do wielkiej przygody! To lektura międzypokoleniowa pełna humoru rozbawiającego zarówno dzieci, jak i rodziców. Połączenie urokliwych opowieści i nastrojowych, niebanalnych ilustracji daje doskonały efekt. Można czytać jako całość lub każdą z opowiastek oddzielnie. Ciepłego nastroju dodaje rodzinnej lekturze głos wspaniałej Teresy Lipowskiej, która czyta opowiadania na dołączonej do książki płycie.

Książka z płytą, dedykacją i przesyłką 45 PLN

okladka 1_2.jpg

Ogród Dudy

Autor: Dorota Lipińska
Ilustracje: Joanna Grochocka
Wydawnictwo: Grupa M-D-M 2017

Ogród Dudy jest drugą częścią przygód zupełnie zwyczajnej, a przy tym całkiem nietuzinkowej rodziny – Dudy, Mamy Do, Dady i pieska Dodo. Na książkę składa się dwanaście uroczych, bezpretensjonalnych opowiastek „ze smaczkiem”. Dzięki skonstruowanej z wyczuciem narracji czytelnik ogląda świat z perspektywy głównej bohaterki, nie mając przy tym poczucia sztuczności; Dorota Lipińska nie podszywa się pod kilkulatka, lecz najwyraźniej dobrze zna jego sposób postrzegania rzeczywistości. Sceny wspólnych zabaw, działań i zadań ukazują szczęśliwych ludzi, którzy po prostu – i to jest duża wartość tych opowiastek – uwielbiają ze sobą przebywać (*Fragmenty recenzji książki Duda i wielka przygoda Weroniki Kosteckiej dla magazynu „Nowe Książki” nr 1/2015).

Książka z dedykacją i przesyłką 40 PLN